Trávící soustava

 

Zjednodušeně si zde ukážeme procesy, které se dějí při průchodu potravy naší trávící soustavou. Podívejme se tedy spolu, co se děje v některých místech našeho trávení.

 

Trávící soustavu si můžeme představit jako dlouhou trubici, která má na různých místech odlišný tvar, kde na jedné straně do těla vkládáme ústy stravu a na straně druhé odchází z těla řitním otvorem odpad v podobě stolice. Na různých místech se k této trávící trubici v těle připojují vývody žláz vytvářejících hleny a trávící šťávy. Díky hlenům, těm prospěšným, se naše trávící trubice chrání před poškozením.

Trávící šťávy jsou velmi důležité pro dobré vstřebávání tolik potřebných živin (vitamínů, minerálů, bílkovin,...) pro naše tělo. Pojďme si tedy ukázat, proč a jak bychom mohli co nejvíce pomoci našemu zažívání, aby jsme byli zdraví a spokojení :o)

 

Protože, co tělu dáváme, to nám tělo vrací. A někdy i s úroky, hóóóóódně dlouhodobými úroky.

Popis trávící soustavy

 

V naší trávící soustavě dochází k přeměně složité pevné a tekuté potravy na jednoduchou hmotu, kterou je tělo schopno využít. Přijímanou potravu kousáním a žvýkáním zmenšujeme a rozmělňujeme na malé kousky až nejlépe na kaši. Při průchodu stravy trávící soustavou se rozžvýkaná strava mísí s enzymy, trávícími šťávami a dále je ve střevech zpracovávána hodnými bakteriemi. Díky tomu se ze zpracované potravy pomocí krevního řečiště vstřebávají do těla pro organismus potřebné látky jako jsou vitamíny, minerály, bílkoviny,...

 

Samotná trávící soustava se skládá z:

1. úst - v ústech stravu rozkoušeme a prosliníme

2. hltanu - hltan posouvá stravu z úst do jícnu

3. jícnu - jícen posouvá stravu do žaludku

4. žaludku - žaludek drtí a rozkládá přijatou stravu

5. tenkého střeva - zde se mísí tekutá strava s enzymy ze slinivky a žlučí ze žlučníku ve dvanáctníku

6. tlustého střeva - tlusté střevo vstřebává vodu ze stravy zpět do těla a posunuje již využitou hmotu spolu s odpadními látkami dále ke konečníku

7. konečníku - díky konečníku dochází k vyprázdnění odpadních látek z těla ven

© copyright biorezonance most. Jakékoli užití obrázků včetně převzetí, šíření nebo dalšího využití bez souhlasu autora není dovoleno.